+420 380 711 925
info@vitekhotel.cz
ČeskyEnglishDeutscheChinese

O Vítkovi 

Hotel U Malého Vítka – hotel jako z pohádky.

Hotel U Malého Vítka najdete v samém srdci Českého Krumlova, v jedné z jeho nejstarších ulic – Radniční. Hotel vznikl spojením s proměnou tří měšťanských domů. Všechny stojí na gotických základech, dva z nich mají dnes barokně klasicistní fasády, třetí si udržuje gotický vzhled i s portálem z  2. poloviny 15. století.

Tři gotické domy v sobě snoubí středověkou atmosféru s moderním přátelským přístupem. Ve 20 pokojích, které máte k dispozici, o vás láskyplně pečujeme a podporujeme dobovou atmosféru. Zároveň Vám na všech pokojích nabízíme již dnes standartní vybavení koupelen, TV, telefon na pokoji a WIFI připojení ve všech prostorách hotelu.

„...Tady v hotýlku jsem psal scénář filmu Skřítek. Tady, na pokoji Lišaj Smrtihlav jsme na počítači sestříhali celý film Gympl. Tady jsem zažil mnoho líbezných dobrodružství. Ano, na světě je mnoho kouzelných míst a hotelů. Ale Malý Vítek je zcela jedinečný, nenapodobitelný, neopakovatelný.
A stále stojí za to, ho objevovat…“

Režisér a scénárista a herec Tomáš Vorel

„ Za posledních osm let a v průběhu všech mých pobytů, si nacházeli do Vítka cestu i další lidé. Takže jsem se kupříkladu dočkal doporučení ze strany mého přítele, výtvarníka Jaroslava Róny. Vítek si ho přitáhnul. Stejně tak dvorního scénáristu Honzy Hřebejka Petra Jarchovského, který zde psal scénář k novému filmu spolu s jeho režisérem Viktorem Taušem.
Vítek si je také přitáhnul. Někteří moji známí v Krumlově tvrdí, že ve Vítkovi přebývají duchové. Možná ano, možná ne, ale pokud se v něm skutečně vyskytují, tak vysílají čistě pozitivní energii...!“
Režisér a scénárista a herec Václav Marhoul

Labyrint chodeb, poctivý dřevěný nábytek, křížová klenba …
Atmosféra jako z filmů a pohádek okouzlila i jiné osobnosti naší kulturní scény. Pohádkově si u nás odpočinul „ansámbl“ divadla Sklep. Každý únor nás poctí návštěvou a připomene nám jiné kultury paní Feng-yűn Song ve skromném doprovodu pana Jaroslava Duška.
Cirk La Putyka nám rozhýbal březen a z počátku dubna jsme přivítali divadelní spolek Kašpar.
Ráda u nás mezi vystoupeními hlavu složí Radůza či David Koller se svým bandem…a mnoho, mnoho dalších.

Vyzkoušejte si, jak dřív žili krumlovští měšťané.

Zažijte Krumlov, ze kterého budete mít radost.

Těšíme se na Vás!

A ani to ještě není všechno.

Kdykoli budete potřebovat, rádi vám poradíme, co v Krumlově navštívit a co byste si neměli nechat ujít.

Snadno se u nás občerstvíte – vínem, pivem, nealkoholickými nápoji i skvělou kávou.

Podporujeme kulturu a umění. Založili jsme i Českokrumlovský nadační fond Malého Vítka, takže se s námi určitě nebudete nudit.

V Krumlově sami žijeme a dýcháme jím. Budeme nadšení, když si ho užijete s námi.

U MALHO VTKA v eskm Krumlov hodnocen